Divadlo Hogo Fogo chce pomoci zdravotníkům. Vyzývá k uvaření či napečení něčeho dobrého

DRÁŽKOV – Divadlo Hogo Fogo sice nyní nemůže hrát, ale může pomáhat, to je heslo, pro tyto dny, se kterým se vedení tohoto kulturního stánku obrací na veřejnost. Divadlo vyhlašuje tzv. Čtvrtky pro nemocnici.

„Přemýšleli jsme, jak pomoci našim lékařům, sestřičkám a všem zdravotníkům? Až se situace uklidní, moc rádi je pozveme k nám do divadla. Ale co právě teď, jak můžeme být my ostatní užiteční? V jejich únavě, vyčerpání i v každodenním setkávání s beznadějí jim pomoci nedokážeme.  Ale co třeba projevit obyčejnou lidskou solidaritu a dát tím najevo naše díky,“ říká ředitelka divadla Gabriela Falcová, jejíž syn je také lékařem,  s tím, že se obrací na všechny přátele drážkovského divadla i na širokou veřejnost s tím, že by mohli zdravotníkům uvařit nějakou dobrotu, napéct něco slaného, sladkého, ovocného, zeleninového, masitého, bezmasého… apod.  „Dodáme jim energii a především je potěšíme tím, že na ně myslíme a vážíme si jejich obětavé práce,“ dodává.

Divadlo Hogo vyhlašuje tímto dva ČTVRTKY pro nemocnici:

čtvrtek 11. března

čtvrtek 18. března

Vždy mezi 14.00 – 16.00 je možné  do divadla Hogo Fogo v Drážkově přivézt dobroty pro  zdravotníky. „Prosíme o zabalení do papírových krabiček. A ještě jedna prosba. Napište na krabičku nějaký milý vzkaz. Stačí třeba jen to nejdůležitější slovo, kterým se dnes trochu šetří: „Děkujeme“. Jsme domluveni s naší nejbližší nemocnicí, Oblastní nemocnicí Příbram, a předáme zdravotníkům Vaše poděkování ještě ten den,“ říká Gabriela Falcová a dodává, že touto aktivitou sice covid nezastaví, ale pokud dokážeme druhým pomáhat a dělat radost, zvládneme i to ostatní.

Komentáře