Děti o letních prázdninách vystřídají méně školek

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay

PŘÍBRAM – Pro provoz mateřských školek o letních prázdninách připravuje město pro letošní rok změny. Ty mají za cíl ulehčit rodičům starosti s umístěním dětí během července a srpna.

Vedení města rozhodlo, že už nebude otevřeno v létě ve všech školkách, ale pouze jen ve vybraných. „Pokud chtěl někdo mít dítě ve školce po celou dobu prázdnin, tak musel vystřídat pět nebo šest školek. My na základě podnětů od rodičů se to snažíme zjednodušovat a tak v letošním roce nebude otevřeno ve všech školkách, ale jen ve vybraných a to delší dobu,“ vysvětluje místostarosta Václav Švenda. Podle jeho slov tak dítě, které bude muset trávit prázdniny ve školce, tak už vystřídá maximálně jen tři školky.

Podle místostarosty je kapacita školek o letních prázdninách dostatečná. Od loňska navíc město zavedlo jednotnou přihlášku do všech mateřských škol v Příbrami. To ulehčilo rodičů papírování, protože dříve museli do každé školky jít s novou přihláškou, poněvadž každé zařízení mělo svůj vlastní tiskopis. „Rodiče sice při té změně mezi těmi třemi školkami budou muset přinést nově vyplněnou přihlášku, nicméně vyjádření lékaře stačí z té první a ten vzor je jednotný, takže se rodiče nemusí složitě orientovat v tom, jak jí správně vyplnit,“ dodává příbramský místostarosta.

Komentáře