Část úprav Nového rybníka začne do léta, ale sezónu neomezí

Koupaliště Nový rybník

PŘÍBRAM – Jednou z významných letošních investic je oprava koupaliště Nový rybník. Vedení města chce tento areál zmodernizovat, aby odpovídal standardům 21. století. Stavební práce by měly být rozložené do celého letošního roku, ale neměly by ohrozit letní sezónu.

Podle vedení města se s částí úprav začne už na jaře. „Do léta by měla začít například výstavba kanalizační přípojky nebo úpravy ostrůvku. Na něm vznikne altánek a rádi bychom do léta také dokončili dobrodružnou stezku, která na něj povede,“ přiblížil některé jarní práce příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Na menší problémy město narazilo s plánovanou výstavbou nové restaurace v areálu, která by měla jednak nahradit současný plechový kiosek a také staré dřevěné budovy v jeho blízkosti. Podle vyjádření starosty bude zřejmě nutné tyto práce posunout směrem k podzimu. „Tam budeme muset postupovat velmi opatrně, abychom neomezili návštěvníky koupaliště. Práce by mohly začít někdy v srpnu, ale zároveň bychom toto chtěli stihnout vybudovat do konce letošního roku,“ upřesnil Jindřich Vařeka s tím, že ještě není přesně jasné, kdy začne bourání současných dřevěných budov. Bude prý záležet jednak na tom, jak budou městu chodit jednotlivá stavební povolení a také vzhledem k tomu, že součástí budov je i sociální zázemí, tak město nyní řeší, zda je zbourat před nebo až po sezóně. „Nicméně návštěvníci nemusí mít strach, že by je rekonstrukce Nového rybníka letos výrazně omezila, všechny práce plánujeme tak, aby v tomto areálu mohly být uskutečněné všechny naplánované akce,“ ujišťuje místostarostka Alena Ženíšková.

Během letních měsíců by v rámci stavebních úprav Nového rybníku měly začít také úpravy přilehlého skate parku i hudebního klubu Junior.

Komentáře