Měření rychlosti se v Dobříši osvědčilo, plánují se další radary

Ilustrační foto.

DOBŘÍŠ – Město má zatím jeden měřený úsek. Ten je v provozu přesně rok a za tu dobu zaznamenal téměř 14 000 přestupků. Výše pokut, které byly s jeho pomocí uděleny, se vyšplhala na víc jak šest a půl milionu korun.

Obyvatelé několika dopravně frekventovaných míst v Dobříši se ale obrátili na vedení města s požadavkem, aby měřič rychlosti byl instalován i v jejich lokalitě. „Jedním z míst, kde lidé chtějí radar, je ulice Plukovníka Petroviče, kde už byla provedená technická příprava a tím druhým nejčastějším požadavkem je radar v Příbramské ulici,“ uvedl dobříšský starosta Stanislav Vacek.

Město proto oslovilo dodavatele prvního radaru s tím, aby připravil pro Dobříš cenovou nabídku. Ve hře jsou dvě varianty. První je že by radar město zakoupilo a samo provozovalo. Druhá je pak varianta pronájmu celého zařízení. „ Tam ale narážíme na problém, že město nebude vlastníkem a na těch snímcích o přestupku, které budou řidiči dostávat, bude pořád uvedený ten soukromý vlastník toho radaru. Mohli by pak nabýt dojmu, že neplatí pokutu městu, ale nějakému soukromému subjektu,“ vysvětluje starosta Dobříše. Proto nejspíš k druhé variantě nakonec město nepřistoupí.

Komentáře