Březové Hory stále zatím bez bankomatu

Kostel Sv. Vojtěcha na náměstí J.A. Alise.

PŘÍBRAM – S požadavkem umístnění alespoň jednoho bankomatu v oblasti Březových Hor se koncem loňského roku obrátili na místostarostu Martina Buršíka prostřednictvím osadního výboru obyvatelé této části města. Nicméně zatím to vypadá, že uskutečnění tohoto požadavku bude poměrně těžké.

„Odeslali jsme dotaz na Českou spořitelnu i Komerční banku s požadavkem, že bychom chtěli na náměstí J. A. Alise vystavět bankomat. Obě banky provedly své analýzy a shodně odpověděly, že v této lokalitě nemají dostatek svých klientů a nejsou ochotny financovat ani vystavení ani případné provozní ztráty,“ uvedl místostarosta Martin Buršík, který se na loňské schůzi osadního výboru zavázal tuto možnost prověřit.

Podle jeho slov ho to mrzí, podle něj žije na Březových Horách dostatek lidí, nicméně zatím nejbližší bankomaty pro tuto část města jsou buď u Kauflandu nebo u Billy na Drkonlnově. „Nicméně stále jednáme. S panem starostou jsme se bavili i o možnosti, že by stavbu bankomatu financovalo město, ale provozní ztrátu financovat neumíme,“ doplnil Buršík s tím, že pokud by někdo měl tip na banku, která by byla ochotna bankomat na Březových Horách zřídit, má se mu ozvat.

Komentáře