Novým příbramským radním byl zvolen Jiří Holý

Zleva: Jiří Holý, František Hauser a Tomáš Dvořáček (všichni ANO).

PŘÍBRAM – Na únorovém zasedání zastupitelstva oznámil radní za ODS Svatopluk Chrastina, že odstupuje z této funkce ze zdravotních důvodů. Jeho spolustraník Miroslav Peterka radním být z důvodu pracovní vytíženosti nechce. Opoziční TOP 09 nabídku na křeslo radního odmítla. Hnutí ANO tak víceméně nezbylo nic jiného než se rozhlédnout ve vlastních řadách.

„Hozenou rukavici pan Švenda spolu s jeho zastupiteli za TOP 09 nezdvihl. Nedokáži říct, zda jsem to čekal, či zda mne to překvapuje. Od počátku jsem do vyjednávání šel s tím, že to je padesát na padesát,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka k odmítnutí nabídky ze strany TOP 09. 

Současně se do celé situace ještě tak trochu přidala i avizovaná rezignace předsedkyně finančního výboru Marty Frýbertové také z ANO a už se začaly rojit dohady, kdo novým radním bude. Nejčastěji při tom padala jména právě Marty Frýbertové a Jiří Holého. Ten byl nakonec starostou na tuto pozici na pondělním zasedání zastupitelstva 17. února také navržen a nabídku přijal. Posléze byl také novým radním města zvolený.

Jiří Holý v současné době je také předsedou sportovní komise města a zastupitelem určeným pro změnu územního plánu. „Nominaci přijímám s pokorou, přestože jsem byl velmi dlouho přesvědčen, že tento post přijmout nemohu. Důvodem bylo, že jsem si tu několikrát vyslechl, že jsem ve střetu zájmů, což je svým způsobem pravda, protože pokud se o nějakou věc zajímám a čím víc do ní pronikám, tím víc ve střetu zájmů jsem,“ řekl mimo jiné před svým zvolením Jiří Holý. Podle svých slov deklaroval svůj střet zájmů jak vlastnický tak citový ohledně sportovní komise i v oblasti územního plánu, neboť je vlastníkem mnoha pozemků, především v okolí Zdaboře.  

Na závěr možná jen taková poznámka k samotné rezignaci Svatopluka Chrastiny, který jako důvod odstoupení uvedl, že odchází ze zdravotních důvdů, neboť se mu špatně čte jak z monitoru, tak tištěné materiály. Nicméně zůstává dál zastupitelem za ODS a nabízí se otázka, zda jako zastupitel také nebude muset číst materiály na každé jednání zastupitelstva?

Komentáře