Březohoráci se snad konečně dočkají sálu. Město rozhodlo o pronájmu strojovny

Bývalá strojovna dolu Marie.

PŘÍBRAM – Osadní výbor, mnohé místní spolky, ale i místní lidé už několik let usilují ma Březových Horách o vybudování společenské místnosti pro konání nejrůznějších schůzí a společenských či kulturních akcí. Pro tento záměr si již kdysi vyhlédli bývalou strojovnu dolu Marie, nicméně stále se ji pro tento účel nedařilo získat. Nyní se situace změnila.

Strojovna Dolu Marie na Březových Horách již dlouhé roky neslouží svému původnímu účelu. Prostory byly nedávno využívány jako garáž například Divadlem A. Dvořáka, ale měli o ně zájem například i místní osadní výbor nebo nájemce sousední hospody Na Marii. Ten chtěl strojvnu propijit s prostorem hospody a vybudovat v ní společenský sál. Radnice mu se mu nyní rozhodla vyhovět.

„Žadatel, provozovatel sousední restaurace Na Marii má záměr do nově pronajatých prostor rozšířit své podnikání, v rámci kterého bude podporovat i spolkový a komunitní život na Březových Horách,“ sdělil starosta Jan Konvalinka.

Podoba investičního záměru nového nájemce bude předmětem některého z dalších jednání rady města. Březohoráci by se tak po letech boje a čekání konečně mohli dočkat vysněného společenského sálu.

Komentáře