Adventní program se letos uskuteční jak na náměstích, tak i na Svaté Hoře

PŘÍBRAM – Poslední listopadovou neděli bude v Příbrami zahájen advent. Letos bude hlavní hvězdou programu zpěvačka Aneta Langerová. Její vystoupení společně s tradičním rozsvícením vánočního stromu se uskuteční na náměstí T.G.M. v neděli 28. listopadu.

Samotnému rozsvícení bude předcházet odpolední program, ve kterém se můžete těšit na kromě koncertu Anety Langerové také na pohádkové představení Víti Marčíka s hrou Setkání před Betlémem, chybět nebudou ani tradiční vystoupení žáků příbramské ZUŠ A. Dvořáka a svou šikovnost budou moci přítomní vyzkoušet v rukodělných dílničkách. Program začíná v 15 hodin a jeho vyvrcholením bude samotné rozsvícení vánočního stromu.

Pokud se ale vaše děti nebudou moci dočkat, můžete s nimi tento den strávit v Knihovně Jana Drdy. Tam se totiž bude konat Den pro dětskou knihu. Bude to zábavný poetický den pro celou rodinu. Pro nejmenší děti jsou připraveny veselé pohádky. V Andělské kavárně si stvoříte anděla a za zvuků koled se naladíte na zahájení adventního času na přilehlém náměstí.

Zatímco v předešlých letech se akce v době adventní konaly na zmíněném náměstí T. G. Masaryka a na náměstí 17. listopadu, letos k nim přibyla i Svatá Hora a Březové Hory. Zahájení tedy bude tradičně na nám. T. G. Masaryka, o bronzové neděli se sejdeme na náměstí J. A. Alise, stříbrnou neděli společným programem oslavíme na Svaté Hoře a při zlaté neděli bude program na náměstí 17. listopadu.

Komentáře