V Centru sociálních a zdravotních služeb se už očkuje třetí dávkou. Zájem o ni je

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Nová vlna covidu opět dopadla i na Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram. Nicméně podle slov ředitele této příspěvkové organizace si už personál i klienti de facto na tento stav zvykli a dá se říci, že už mají potřebné postupu zajeté.

„Jediné co nám trochu komplikuje situaci, je situace okolo testování, kdy se nevědělo jak to bude, nicméně připravujeme se na krizový scénář, kdy by bylo nařízeno, že neočkovaní zaměstnanci nemohou například právě v sociálních službách do práce, ale zatím si myslím, že to není na pořadu dne,“ říká ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram Tomáš Cipra s tím, že v této organizaci jsou testováni jak neočkovaní tak očkovaní zaměstnanci. „Koneckonců prevence je v sociálních, a konkrétně především v péčových službách, základ,“  dodává.

V domově seniorů, kde platí už 14 dní zákaz návštěv, probíhá očkování třetí dávkou a naváže na to očkování klientů pečovatelské služby. „Seznamy zájemců už máme hotové a proočkovanost jak mezi klienty, tak našimi zaměstnanci je mezi sedmdesáti až osmdesáti procenty,“ popisuje situaci Cipra. Podle něj zájem mezi očkovanými o třetí dávku je.

Komentáře