Změna parkování v Pražské ulici. Komise znovu podala návrh na změnu sazeb

PŘÍBRAM – Před časem zástupci podnikatelů z Pražské ulice a členové Spolku Pražské ulice jednali se starostou města Janem Konvalinkou a některých změnách, které by mohly pomoci oživit tuto část Příbrami. Jedním z nich je i změna parkovacícho režimu. Podle starosty vše zavisí na návrhu dopravní komise.

„Současná cena za parkování na náměstí T.G.M. se nám i návštěvníkům pěší zóny v Pražské ulici zdá příliš vysoká. Platí se tam třicet korun za hodinu a my navrhujeme první hodinu za deset korun a každou další započatou hodinu za dvacet korun s možností platby na půl hodiny za pět korun,“ přiblížil návrh spolku jeho předseda Marek Školoud. Podle něj by také mělo dojít k sjednocení režimu parkování na náměstí T.G.M. a na Václavském náměstí, tedy v horní části Pražské ulice. „Jedná se o odlišné časy parkování, tedy tak, aby se platilo od 8 do 16 hodin a víkendy byly zcela zdarma,“ dodává Školoud.

Podle starosty je nyní míč na straně dopravní komise. „Mluvil jsem s panem Švendou, předsedou dopravní komise s tím, ať to opětovně vyjde jako návrh z dopravní komise a tak čekám, až z ní přijde tento podnět a rada města se tím bude zabývat. Předem se deklaroval, že toto budu podporovat,“ konstatoval starosta Jan Konvalinka.

Dopravní komise tedy v druhé polovině dubna znovu předložila radě města svůj návrh, který již podala v roce 2019. „Jde o návrh, který na městě leží už od podzimu 2019, který jsme znovu předložili na základě požadavku Spolku Pražské ulice. Ten jsme obdrželi začátkem března,“ uvedl předseda dopravní komise Václav Švenda s tím, že nyní je už na radě města, zda návrh přijme či nikoli.

Komentáře