Do akce „Den Země“ se zapojilo na 150 dobrovolníků

PŘÍBRAM – O uplynulém víkendu v Příbrami začala úklidová akce, která byla uspořádána ke Dni Země. Dobrovolníci se do sběru zapojili i v následujících dnech.

S ohledem na epidemiologická opatření se letošní úklidová akce konala v individuálním režimu, takže každý z dobrovoníků si „jel po vlastní ose“. Město jim zajistilo ochranné prostředky a na svém území něchalo rozmístit sedm tzv. pytlomatů. Prozatím se do akce, ke která se je v těchto dnech stále možné se přidat, zapojilo zhruba 150 dobrovolníků a sebráno bylo 25 kubíků směsného odpadu.

Do úklidu města se zapojili jak jednotlivci, tak organizace. Je příjemné vědět, že našim občanům záleží na tom, v jakém městě žijí, a že jsou ochotni přiložit ruku k dílu a pomoci s úklidem po těch, kterým je životní prostředí zcela lhostejné. Děkuji všem, kteří se akce zúčastnili anebo se na úklid v okolí svého domova chystají,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Mezi „sběrači“ byly zapojeny také organizace, jde například o obecně prospěšné společnosti Alka a Magdalena, zapsané spolky Svatohorské sady a Sdružení občanů a přátel Zdaboře či Osadní výbor Zavržice. Některé organizace samotnou úklidovou akci rozšířily také o akci vzdělávací. „Úklidu okolí předcházela vzdělávací činnost, při které jsme si procvičovali, jak správně třídit odpad,“ uvedli pracovníci Alky.

Drobnou vadou na kráse celé akce byla jen nenechavost některých lidí. Jedni uklízejí, druzí kradou. Těmito slovy by se dala zhodnotit skutečnost, že na jednom ze sedmi zmíněných stanovišť zmizel instalovaný pytlomat.

Komentáře