Živák do obýváku chystá v květnu Annannas, Bikiny, nebo Origami

PŘÍBRAM – Květen bude měsícem, který bude stále ovlivněn aktuálními opatřeními. Proto bude i nadále pokračovat projekt online přenosů s názvem – Živák do obýváku.

V pátek 15. května v Živáku vystoupí hardcore duo, a to příbramská parta Annannas a Bikiny Karneval. Středa 20. května bude pro diváky Živáku opět novinková. Tentokrát se živé vysílání spojí s Galerií Františka Drtikola, a to díky výstavě Imaginárium. Hostem online vysílání bude koordinátor výstavy Matěj Forman. Odpoví na dotazy týkající se výstavy, která je právě nyní ke zhlédnutí v Galerii Františka Drtikola (tedy po otevření galerií). I vy se můžete ptát z pohodlí svého obýváku. Po rozhovoru bude následovat krátký snímek, jehož hlavním tématem je právě Imaginárium a tajuplný divadelní a výtvarný svět Divadla bratří Formanů.

Následující díl živých přenosů bude atraktivní hlavně pro mladší generaci. Do online prostoru bude vysílat parta Overdose, kterou bude doprovázet zpěvačka Arryanne.

Závěrečné dva přenosy budou patřit opět kapelám. Ve středu 27. května potěší příbramské publikum vystoupení oblíbených Origami, se kterými se představí project Doors To The Citadel. Ty čeká premiérové vystoupení, protože právě Živák do obýváku dal do pohybu jejich hudební tvorbu. Závěr květnového program bude mít v pátek 29. května ve své režii dvojice kapel Dekolt a Drops.

„Většinu přenosů jsem osobně sledoval a počty diváků byly úžasné. Zkusil jsem je porovnávat i s přenosy z jiných míst v ČR a čísla Živáku byla nadprůměrná. Sám jsem mohl „ochutnat“ i jiné hudební styly. Jsem rád, že v květnu se zapojí i Galerie Františka Drtikola, protože to dává akci další rozměr,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

„Jsme rádi, že jsme mohli dva měsíce přenášet kulturu k lidem, když oni nemohli za ní. Drtivá většina reakcí na project Živák do obýváku byla pozitivní. Pro většinu kapel šlo o skvělou zkušenost. Musím poděkovat technickému týmu, protože kvalita přenosu i zvuku byla na špičkové úrovni,” zakončil za Městské kulturní centrum Vlasta Ševr.

Zdraj: MKC Příbram

Komentáře