Vedení města Příbram se stalo obětí posměšků na internetu za roušky v „barvě trikolóry“

PŘÍBRAM – Vedení města tak jako každý rok uctilo památku padlých hrdinů, tentokrát u při příležitosti 75. výročí konce druhé světové války. Protože se akce konala bez veřejnosti zaslalo vedení města všem médiím tiskovou zprávu s fotografiemi o tomto pietním aktu.

Satrosta, místostarosta a místostarostka při pokládaní věnců měli na sobě roušky „trikolory“, psalo se v tiskové zprávě města. To se ale stalo předmětem kritiky na sociálních sítích. Roušky, které na sobě protagonisté pietního aktu měli mají jiné pořadí barev než jaké by měli být v případě trikolóry.

V odpoledních hodinách se pak na facebookových staránkách města objevilo vysvětlení, že nejde o barvy trikolóry či státní vlajky, ale o barvy vlajky města Příbram.

Komantář redakce:
Jak je vidět politici jsou v ohledu používání symbolů, ať už trikolóry či symbolů státu či města nepoučitelní. V nedávné době to schytal za použití roušky v barvě trikolory premiér naší země. Dalo by se tak říci, že se z toho většina politiků poučí, ale to ne, alespoň u nás v Příbrami. Podle naší redakce by se žádný symbol, ať už státu či města v podobě vlajky neměl používat na roušky, na které každý kdo ať chce nebo nechce prská a slintá. V tomto případě platí, že „někdy je lepší snažit se méně, než-li více.“

 

vlajka ČR
vlajka města Příbram
trikolora

Komentáře