Železniční zastávku v Tochovicích teprve čeká slavnostní otevření

Žežlezniční zastávka v Tochovicích.

TOCHOVICE – Od konce loňského roku je ve zkušebním provozu nová železniční zastávka. Ovšem její slavnostní otevření ji teprve čeká.

Mělo by k němu dojít v dubnu. „Bohužel zahájení zkušebního provozu vyšlo na předvánoční čas a bylo by složité zajistit narychlo nějaký program. Necháme slavnostní otevření na jaro,“ vysvětluje tochovický starosta Radek Walter. Obec program spojí zřejmě se zahájením sezóny ve Výtopně Zdice.

Původně se uvažovalo spojit slavnostní otevření tochovické zastávky s otevřením nové železniční zastávky v oblasti příbramského sídliště. Ovšem to by tochovičtí museli čekat až do léta. V Příbrami by se mělo začít stavět koncem jara. „Předpokládáme, že vlastní stavební práce proběhnou během května a června příštího roku a potrvají v řádu několika týdnů,“ uvedl Tomáš Johánek, z tiskového oddělení centrálního ředitelství Správy železniční dopravní cesty s tím, že výluka spojená se stavbou zastávky by měla trvat přibližně týden.

O stavbě zastávky v Příbrami jsme se bavili koncem srpna 2018 s tehdejším ministrem dopravy Danielem Ťokem při jeho návštěvě Příbrami.

 

Komentáře