Zdeněk Havrančík: Obnovme stará dětská hřiště

Zdeněk Havrančík

PŘÍBRAM – V Příbrami je poměrně hodně dětských hřišť. Mnohé vznikly poměrně nedávno, ale hodně jich pochází z minulého století. Tehdy prakticky na každém dvoře na sídlišti bylo dětské hřiště s kolotočem, zeměkoulí, pískovištěm, prolézačkami či houpačkami. Bohužel dnes jsou z nich torza, která v budoucnu možná ustoupí požadavkům na další parkovací místa. Což se už na některých místech už také stalo.

Často slýcháme, že děti si dnes venku příliš nehrají, ale ono právě na sídlišti ani není moc kde, právě proto, že stará hřiště chátrají a na ta novější musí často mnohé z nich docházet a přecházet při tom poměrně frekventované silnice. O nová hřiště se město neumí starat a téměř všechna už potřebují údržbu, minimálně natřít. Nápad na jejich zamykání přes noc už také ztroskotal. Večer se pak na některých hřištích schází mládež či tam někteří lidé venčí psy a podobně.

V posledních letech se téměř všechny činnosti určené pro rodiny s dětmi orientují hlavně na Nový rybník a stará dětská hřiště ve vnitroblocích chátrají a mizí. Při tom i ta by mohla ještě dobře sloužit dětem. Podle mého názoru není dobře, že se na tato místa zapomíná a já se budu zasazovat o to, aby město začalo vedle obnovy sportovišť, či tzv. „plácků“ obnovovat i tyto lokality, na kterých jsme my prožívali své dětství.

Zdeněk Havrančík,

kandidát KDU-ČSL a nezávislých

Komentáře