Zastupitelstvo vybralo pro rekonstrukci bazénu nejdražší variantu

Příbramský bazén po 39 letech dosluhuje

PŘÍBRAM – Příbramští zastupitelé na včerejším zasedání rozhodovali o chystané opravě aquaparku. Vedení města jim k výběru předložilo celkem pět variant. Zastupitelstvo se nakonec po více jak dvouhodinové diskuzi rozhodlo pro největší a také nejdražší variantu. Město celý projekt vyjde na 250 miliónů korun. Podle slov příbramského starosty bude nutné také vyměnit vedení aquaparku.

Naopak celková rekonstrukce venkovního bazénu se zatím odkládá. Téměř všichni zastupitelé se shodli na tom, že u této části aquaparku zatím postačí investovat do dětského brouzdaliště, nových toalet, převlékacích kabin a stánku s občerstvením. Dalších větších investic by se venkovní bazén měl dočkat až po té, jak bude ekonomicky úspěšná oprava krytého bazénu.

Právě u něj se zastupitelé nemohli shodnout na rozsahu a výši investované částky, i když nikdo ze zastupitelů nezpochybňoval, že bazén rekonstrukci potřebuje. Pouze bývalý místostarosta Ivan Šedivý (ODS) vedení města vytkl, že podle něj obyvatelé a město potřebují více investice například do kulturního domu, Zámečku nebo do škol. Podle jeho slov je schválený rozsah rekonstrukce bazénu v současné době zbytečný a čtvrt miliardový úvěr zatíží Příbram na čtyři volební období. Starosta Jindřich Vařeka (ANO) připomněl, že vedení města si je vědomo rizik spojených jak s rekonstrukcí, tak s tím, že si město bude na celý projekt brát úvěr. Dodal také, že každá z předložených pěti variant, včetně té nejlevnější, nese určitá rizika a má své nevýhody.

Podle ekonomické analýzy, kterou zastupitelům předložil Radek Steinhaizl, jenž v minulosti pracoval například jako ředitel Aquapalce Praha, se díky vyšší investici, pro kterou většina zastupitelů hlasovala, zvýší atraktivita areálu natolik, že město může očekávat každoročně zisk okolo šesti miliónů korun.

Komentáře