Zastupitelé dnes budou jednat o prodeji pozemku za budovou archivu

Vedení města navrhuje prodat pozemek za budovou archivu.

PŘÍBRAM – Dnes se opět sejdou zastupitelé, na programu mají pouhých 17 bodů, nicméně u několika z nich se dá předpokládat delší diskuze. Zasedání začíná v 16 hodin v jednacím sále zastupitelstva v prvním patře bývalého ředitelství Rudných dolů a bude tradičně vysílané i online na Youtube nebo Facebooku.

Mezi nejzajímavější body programu patří například 1. výběrové řízení na poskytování zápůjček z Fondu zápůjček města Příbram, Žádost o souhlas města s poskytnutím finančních prostředků z vlastního rozpočtu na spolufinancování plánovaného investičního záměru spolku SK Spartak Příbram, okolo žádostí tohoto sportovního klubu se vždy živě diskutuje a v neposlední řadě i bod týkající se dvou žádostí o prodej části pozemku p. č. 715/137 v katastrálním území Březové Hory.

Konkrétně se jedná o pozemek za budou Státního oblastního archivu a rada města doporučuje prodej schválit. Nicméně opozice bude zřejmě proti, protože by se tento prostor v blízkosti panelových domů dal využít například pro parkování. I samo vedení města připouští, že na sídlišti chybí stovky parkovacích míst a nyní se chce dobrovolně zbavit pozemku, který by možná na tento záměr využít…

Podklady k tomuto bodu najdete ZDE.

Komentáře