Macík v Maroku rozhodne s jakým vozem pojede Dakar

ZAGORA – Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a zcela novým závodním kamionem, pojmenovaným Arnošt, v pátek 8. října odstartovali v závodě Rallye du Maroc, nejnáročnější prověrky před Dakarem 2022. Podle pocitů v cíli se český závodník rozhodne, jestli si pro lednový Dakar vybere nového vylepšeného Arnošta nebo sáhne po starším, ověřeném a spolehlivém Karlovi, se kterým vyhrál 3 etapy na Dakaru 2021.

Ze Sedlčan ale odjel ještě další nový závodní kamion, který poslední měsíce vznikal v českých dílnách MM Technology pod taktovkou šéfa týmu Martina Macíka staršího. Má pracovní jméno Vincenzo a sveze se v něm italská posádka.

 

Není špatné, když si závoďák můžete vybrat

Nadcházející Rallye du Maroc je pro tým Big Shock! Racing hlavně zátěžovým testem, který má odhalit dětské nemoci Arnošta, nového týmového kamionu, který byl v sedlčanských dílnách MM Technology dokončen těsně před odjezdem do Maroka. Jestli s ním Martin Macík pojede Dakar 2022 zatím ještě není rozhodnuto. „V tuto chvíli je vše otevřené. Uvidím, jak se mi s Arnoštem pojede v Maroku. V Sedlčanech máme Karla připraveného v nejlepší možné kondici. Je vyzkoušený, spolehlivý, rychlý. Rozhodnu se až po skončení Rallye du Maroc. Každopádně, není to vůbec špatné, když máte možnost vybírat si před Dakarem ze dvou perfektních kamionů,“ říká Martin Macík.    

 

V Sedlčanech postavili kamion také pro italský tým   

Závodit bude i další nový speciál, který byl právě dokončen v sedlčanských dílnách. „Myslím, že úspěchy a odolnost naší techniky během posledních let vzbudily respekt. A začaly se nám ozývat zahraniční zájemci o Karlovo dvojče,“ popisuje Martin Macík starší. Byli mezi nimi i zástupci italské společnosti Italtrans. Ti si objednali stavbu totožného kamionu jako je Karel. „Zajímavé je, že člověk, který za týmem stojí, se mnou v roce 2004, ještě v Africe, závodil v Dakaru. Přijeli za námi a plácli jsme si. Speciál, který má u nás v dílně krycí jméno Vincenzo, si teď bude jeho italská posádka testovat,“ dodává Martin Macík starší, podle jehož vývoje vůz vznikl. Italský tým plánuje v novém kamionu ze Sedlčan zdolat Rallye Dakar 2022. A čeští mechanici z MM Technology by italským partnerům měli zajišťovat kompletní technický servis a vývoj vozu.          

 

Navigátoři se těší na novinky  

Karavana servisních vozů týmu Big Shock! Racing, vezoucí Arnošta na podvalu, se pod vedením dakarského veterána Ládi Fajtla vydala směr Maroko už koncem minulého týdne. Zbytek výpravy letí do Marakeše a odtud se přepravuje do Zagory, místa konání Rallye du Maroc, ve vypůjčených vozech. Všichni členové týmu se těší nejen na test nového kamionu v dunách Sahary, ale také na novinky organizátorů, které se za 3 měsíce objeví také na Rallye Dakar. „Navigace opět prošla změnou. Přibylo čudlíků. Marocká rally mi pokaždé pomáhá trochu se s novými věcmi sžít,“ říká navigátor František Tomášek, který jako člen prioritní posádky měl už během letošního Dakaru možnost vyzkoušet záludnosti elektronického roadbooku.

Komentáře