Zájem o opravu bazénu projevila jen jedna firma

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Po několika odkladech se konečně v úterý 3. ledna uzavřela lhůta na podání nabídek na opravu příbramského bazénu. Zájem projevila pouze jedna firma. Nyní bude probíhat její posouzení.

„Termín pro podání nabídek nám uplynul, kdy se do výběrového řízení přihlásila jedna firma. I na toto zákon myslí a umožňuje výběr jediné nabídky. Rada města jmenuje hodnotící komisi, která se bude zabývat posouzením podané nabídky. Posouzení by mělo s ohledem na rozsah stavby být hotové zhruba do konce února,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Výběrové řízení probíhá dvoukolově, to znamená, že nejprve dojde ke zmíněnému posouzení nabídky, a teprve poté bude otevřena obálka s nabídkovou cenou. Jméno firmy, která nabídku podala, bude moci být zveřejněno až po ukončení řízení. „Věřím, že nabídka bude posouzena bez problémů, a budeme moci přistoupit k výběru dodavatele a podpisu smlouvy. Rekonstrukce aquaparku již skutečně nesnese další odklad,“ dodal starosta.

Souběžně s posuzováním nabídky se připravuje také výběr správce stavby, kdy s ohledem na rozsah a cenu díla nepůjde o jednu osobu, ale o tým odborníků. Při jejich výběru bude kladen důraz na odbornost a specializaci.

O nutnosti opravy příbramského bazénu se mluví od roku 2016. Nicméně i když město mělo stavební povolení, nedokázalo samotnou opravu realizovat. Mezitím došlo k rapidnímu navýšení cen ve stavebnictví i cen energií. „Je to škoda, že celé minulé volební období tento projekt ležel u ledu, protože díky tomu máme o třetinu osekaný projekt, ovšem za stejnou cenu, které jsme se chtěli vyhnout. V předminulém volebním období, kdy jsme byli s ANO v koalici, tak jsme projekt připravili do fáze, kdy se mohlo začít stavět a nyní by už mohla veřejnost služby opraveného bazénu využívat,“ komentuje situaci opoziční zastupitel za Spojence Marek Školoud.

Komentáře