Začnou přípravné práce pro opravu mostu v Husově ulici

Most přes trať v Husově ulici.

PŘÍBRAM – V letošním roce plánuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve Středočeském kraji realizovat větší opravy a rekonstrukce za více než 3 miliardy Kč bez DPH. Z pohledů regionů bude největší stavební činnost na silnicích spravovaných ŘSD v okrese Příbram, kde je připraveno 12 staveb. Jednou z nich je i dlouho avizovaná oprava mostu přes železniční trať v Husově ulici.

„Předali jsme již také staveniště za účelem opravy mostu ev.č. 18-012, který v Husově ulici v Příbrami převádí silnici I/18 přes železniční trať. Zhotovitelem je společnost Raeder & Falge s.r.o., která ze tří uchazečů o zakázku předložila nejvýhodnější ekonomickou nabídku. Opravu se zavázala provést za 25,11 milionů korun bez DPH s dobou pro uvedení stavby do provozu 25 týdnů,“ prozradil Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Nicméně letos se budou realizovat pouze přípravné práce, vytýčení inženýrských sítí, odstranění náletové vegetace a křovin nebo zajištění výluk na železnici v roce 2022 v návaznosti na stanovený harmonogram prací a podobně. „Letos tak budou probíhat všechny práce, které lze provést a současně nebudou omezovat provoz ve městě. Jedním z důvodů je i souběžné omezení na nedalekém mostě na silnici I/66. Hlavní práce na opravě tohoto mostu tak přijdou na řadu v roce 2022 a ty již sebou přinesou výrazné dopravní omezení,“ připomíná Martin Buček.

Komentáře