Žáci ZŠ Jiráskovy sady předali nemocnici přes devět tisíc korun

PŘÍBRAM – Přes devět tisíc korun předali včera zástupci dětí ze základní školy v Jiráskových sadech řediteli Stanislavu Holobradovi a primáři dětského oddělní Pavlu Marčekovi v rámci projektu „Děti dětem“.

Během uplynulého školního roku se žákům školy podařilo vybrat částku 9 103 korun, kterou věnovali dětskému oddělení příbramské nemocnice. „Peníze pocházejí z několika školních projektů jako je například sběr nebo dobrovolné vstupné na školní vystoupení a podobně,“ uvedla při předání zástupkyně školy Dagmar Moravcová.

Spolupráce mezi školou a nemocnicí trvá už téměř deset let a rozhodně v ní obě instituce chtějí pokračovat. „Za vybrané peníze nakoupíme nějaké hračky, ale především chceme koupit barevné povlečení pro děti, protože to jim ten pobyt v nemocnici zdomácní,“ prozradila vrchní sestra dětského oddělení Zuzana Jíchová. Její slova potvrdil i ředitel nemocnice Stanislav Holobrada. „Je to tak, pro ty pěti šestileté děti, když mají například povlečení se Spidermanem, tak jim není tak smutno,“ dodal.

Komentáře