Černá neděle – tři nehody s lehkým zraněním

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Hned ke třem dopravním nehodám došlo v neděli 10. prosince se na Příbramsku. Jejich účastníci utrpěli lehká zranění. Na vině, ale nebylo jen počasí, ale i to, že většina řidičů neví, jak za takového počasí jezdit.

V odpoledních hodinách havarovala v obci Kotenčice pětačtyřicetiletá 45letá řidička. „V zatáčce na ujeté vrstvě sněhu přejela do protisměru, kde čelně narazila do protijdoucího vozidla. Škoda činila 190 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

O pár minut později boural u Trhových Dušník čtyřicetiletý motorista. Před zatáčkou přibrzdil, na zledovatělém povrchu vozovky dostal smyk a následně se v protisměru střetl s jedoucím autem. Škoda byla v tomto případě ve výši 50 tisíc korun.

Krátce před šestou hodinou večerní došlo k další nehodě v katastru obce Drhovy. „Sedmačtyřicetiletá žena vjela z nezjištěných příčin vpravo mimo komunikaci, poté strhla volant, vůz se dostal do smyku a nakonec narazil do silničního příkopu,“ sdělila policejní mluvčí s tím, že vzniklá škoda byla stanovena také na 50 tisíc korun.

Komentáře