Za parkoviště pro autokino si město zaplatí i když je v jeho majetku

PŘÍBRAM – Nedostatek parkovacích míst se ve městě skloňuje ve všech pádech už řadu let. V souvislosti s tím se jeví poněkud nešťastně krok minulé koalice ANO a TOP 09, kdy parkoviště pod Svatou Horou pronajala soukromé osobě.

Stejně jako loni i letos se na parkovišti pod Svatou Horou konalo promítání autokina. Loni, byla plocha parkoviště pro tento účel poskytnuta bezplatně. Letos tomu bylo jinak. Rada města na svém květnovém jednání schválila uzavření dodatku smlouvy s nájemce ve kterém souhlasí s  dočasným využitím vyňatého předmětu nájemní smlouvy pro účely provozu Autokina, na parkovišti ve dnech 14.5. – 16.5.2021 pro Městské kulturní centrum Příbram, s podmínkou vyplacení kompenzačního bonusu nájemcům ve výši 13 000,00 Kč, za omezení jejich užívacích práv. 

Nicméně původně nám radnice poskytla informaci, že město za užití parkoviště pro autokino neplatilo pronájem, ale za vybrané dny došlo ke snížení platby nájemného. Loni, byla plocha parkoviště pro tento účel poskytnuta bezplatně.

Plochu parkoviště pod Svatou Horou v dubnu 2018 tehdejší koalice ANO a TOP 09 pronajala na dobu 15 let manželům Žůrkovým za cenu 203 144 Kč za rok, s tím, že přilehlém pozemku, který jim město prodalo, do roku 2023 postaví kavárnu s WC a půjčovnou drobného sportovního náčiní.

Komentáře