Na vlakové zastávce vzniká obrovské graffiti

autor vznikajícího graffiti Igor Rajič

PŘÍBRAM – Kdo se v poslední době pohyboval okolo vlakové zastávky „Příbram – sídliště“, nemohl si nevšimnout nezvyklého dění okolo opěrné zdi za zastávkou. Vzniká tam obrovské graffiti s hasičskou a městskou tématikou, které také nabídne legální plochu pro amatérské umělce.

„Chceme trochu odkázat na historii Příbrami a ještě na to místo na kterém se zeď nachází, což je základna hasičů, kteří nám zeď pro malbu zapůjčili. Tak, že tady bude vzpomínka na ničivý požár Svaté Hory, který bude přecházet po současné moderní vybavení hasičů při požárech až po motivy z budoucnosti,“ uvedl autor graffiti Igor Rajič.

U zastávky vznikne i plocha, na které budou moci tvořit děti a amatérští umělci. „Doufáme, že když část plochy poskytneme dětem a amatérům pro jejich obrazotvornost, tak by nemuseli ničit to co tady namalujeme,“ doplnil Igor. Celá malba by mohla být hotová tak do čtrnácti dnů v závislosti na počasí a podle Igora na ni padne až tisícovka plechovek barev.

Na závěr prozraďme, že Igor Rajič je absolventem Gymnázia pod Svatou Horou. „Jsem rád, že mohu tomuto městu svojí malbou něco vrátit i když tady nebydlím, přesto zde mám své přátele,“ na závěr dodala autor graffiti. Celý projekt vzniká ve spolupráci a pod záštitou města Příbram. 

Zde se můžete podívat na návrh motivů, jenž vzniknou na stěně u vlakové zastávky, která tím dostane úplně nový vzhled. (Foto návrhu: Igor Rajič)

Komentáře