Vyvážení kontejnerů na oděvy řídí v Příbrami senzory

PŘÍBRAM – V Příbrami současné době fungují na území města tři svozové společnosti pro vyvážení kontejnerů na textil. Do této oblasti ale pronikají také nové technologie a to především kvůli jejich svozu. Ty totiž řídí senzory.

Jsou umístěné na nádobách a mají přispět k tomu, že se sníží náklady na svoz a uhlíková stopa spojená s dopravou. Dárci mohou do kontejnerů odevzdávat čisté oděvy, neporušenou obuv, textil nebo hračky. Dále jsou ve městě umístěny další kontejnery, které ale jsou mimo systém města, jde o službu, kterou zajišťují jiné organizace (např. supermarkety).

„S vyvážením sebraného šatstva v současné době nejsou problémy technického charakteru, takže žádná změna se nechystá. Pokud je v některých případech u těchto nádob nepořádek v podobě pohozeného oblečení, tak nemusí být nutně způsoben nevyvážením, ale lidé oblečení někdy dají vedle, nebo se stává, že ho naopak vytahují ven, například bezdomovci,“ vysvětluje tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Naopak v Sedlčanech se v okolí nádob na sběr použitého šatstva potýkali s nepořádkem, protože kontejnery firma nevyvážela podle dohody. Důvodem byly potíže, do kterých se organizace, která sběr použitých oděvů pro charitu organizovala, dostala v souvislosti s vládními omezeními kvůli koronaviru.

Komentáře