Zítra mimořádně zasednou zastupitelé, projednají pomoc Moravě

PŘÍBRAM – Na mimořádném zasedání se zítra odpoledne sejdou příbramští zastupitelé. Na programu mají de facto jen jeden bod – finanční pomoc moravským obcím postižených tornádem na konci června.

Zasedání začíná tradičně 16 hodin a bude ho opět možné sledovat online. jedinou změnou je návrat zasedání do jednacího sálu bývalého ředitelství Rudných dolů. Doposud se kvůli koronaviru z bezpečnostních důvodů zasedání konala v Estrádním sále kulturního domu.

Jednat se bude o finanční pomoci obcím Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice a městu Hodonín a také obci Stebno na Lounsku, kde se o něco slabší tornádo prohnalo také. Již koncem června rada města všem uvedeným obcím schválila pomoc po 20 tisíci korunách, neboť víc podle zákona schválit nemůže.

Sbírku na pomoc na konci školního roku také zorganizovali žáci ZŠ Školní a vybrali 58 000 Kč a částka putovala na účet Člověka v tísni, SOS Morava.

Prakticky jsou na programu zastupitelstva čtyři body, pokud počítáme i zahájení, schválení programu a možnou závěrečnou dikuzi se závěrem jednání. A pokud se zastupitelé nedostanou do tradičního křížku v bodě „Různé“ nebo právě v „Diskuzi“, mohlo by se jednat o jedno z historicky nejkratších zasedání příbramských zastupitelů.

Komentáře