Vysvědčení se rozdávalo i v bazénu

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Plaveckou výuku v příbramském bazénu navštívilo za letošní školní rok téměř 6000 dětí z mateřských, základních a středních škol z širokého okolí. Na konci turnusu dostane každý malý plavec „Mokré vysvědčení“ s hodnocením plaveckých dovedností a něco dobrého na zub.

Sportovní zařízení města Příbram je dlouhá léta realizátorem plavecké výuky. „Prostřednictvím více než sta nasmlouvaných škol a školek nám rukama projde tisíce dětí ve věku od 4 do 18 let. Plaveckým dovednostem učíme i děti ze speciálních a praktických škol,“ říká vedoucí plavecké výuky Zdeňka Nová.

Děti se během deseti nebo dvaceti lekcí naučí základním plaveckým dovednostem, jako splývání, potápění hlavy či vydechování do vody. Ty větší se učí různým plaveckým způsobům a zdokonalují se v nich. Uplavané metry kraulem nebo třeba pod vodou a další plavecké dovednosti se zaznamenávají právě na tzv. Mokré vysvědčení, které se dětem slavnostně předává na poslední lekci.

„Na vysvědčení rozdáváme jen jedničky nebo hvězdičky, přičemž jednička je za skvělé výkony a hvězdička je za jakékoli zlepšení, což s hrdostí můžeme dát všem zúčastněným dětem, protože pokrok je vidět vždy,“ dodává Zdeňka Nová s tím, že plavecká výuka se přes prázdniny nekoná, další turnus začíná od 6. září.

Komentáře