Vyhláška o místech k provozování hazardu v Příbrami se podle starosty měnit nebude

PŘÍBRAM – I když máme v současné době nouzový stav a provozovny, kde je povoleno provozovat hazardní hry na území našeho města jsou dočasně zavřené, tak se pomalu blíží termín, kdy se každoročně zastupitelé zabývali novelizací veřejné vyhlášky, která stanovuje místa, kde hazard povolený.

Samotné schvalování vždy provází bouřlivá diskuze na jednání zastupitelů, jako například v minulých  letech, kdy zastupitelé za TOP 09 prosazovali úplný zákaz heren na území našeho města. „Postoj TOP 09 je dlouhodobě známý, my budeme vždy hlasovat jedině pro další omezování a větší regulaci hazardu, nepodpoříme žádné jiné návrhy,“ uvedl před rokem zastupitel za TOP 09 Václav Švenda. 

V současné době se podle platné vyhlášky smí na území provozovat hazard (bingo, technickou hru a živou hru) na šesti místech. Jsou to tato místa:

Příbram IV, Aloise Jiráska 264
Příbram V-Zdaboř, Brodská 601
Příbram VII, Žežická 234
Příbram VII, Bož. Němcové 249
Příbram VII, Bož. Němcové 250
Příbram VIII, Čechovská 56

Podle starosty města Jana Konvalinky by se na tomto stavu nic měnit nemělo. „Vyhláška o hazardu se měnit nebude. Do konce září byla možnost podávat žádosti, ale žádnou neevidujeme,“ uvedl  příbramský starosta.

Zde jsou videa o projednávání tohoto tématu, která jsme k tomu v průběhu několika let natočili:

 

 

Komentáře