Vstupné na Novák ano či ne?

PŘÍBRAM – Minulý týden začala na koupališti Nový rybník fungovat ostraha, která má dohlížet na dodržování pořádku v areálu. Ten prochází rozsáhlou obnovou a její dokončení se blíží. V souvislosti s tím, se ale rozvinula diskuze, zda na koupališti vybírat vstupné nebo ne.

Novák bude zcela určitě jedním z hlavních „trháků“ podzimního volebního klání a není divu, protože vesměs většina obyvatel města jeho proměnu vítá. Nicméně se objevily názory, že si někteří návštěvníci opraveného areálu neváží a ničí ho a proto by možná bylo dobré začít na koupaliště vybírat vstupné. „Já bych byla i pro symbolické vstupné, lidi si toho, co je zdarma neváží,“ napsala na sociální síti Jitka Růžičková. Její názor podpořila i Jana Puklová. „Plně souhlasím. Dříve byl Novák taky zpoplatněný. Teď tam chodí lidé, kteří to tam jen ničí, hází vajgly do prostoru, kde jsou děti a když jim něco řeknete, tak abyste se báli…,“ konstatuje předsedkyně spolu Radost Příbramskům.

Podobných názorů zaznívá více, a více méně se točí kolem minimálního vstupného, které by mělo odradit vandaly a další podivné existence. Ovšem radnice se zavedení vybírání vstupného brání a to hned z několika důvodů.

„Pro město by to bylo ekonomicky nevýhodné. Museli bychom zajistit totiž vybírání u všech vstupů a vybraná částka by nám asi ani nepokryla náklady na zaměstnance, kteří by ho vybírali,“ uvedl už před několika měsíci na jedné z tiskových konferencí města starosta Jindřich Vařeka. Navíc by podle vedení města bylo poměrně složité právě zvolit částku vstupného. „Nový rybník navštěvují lidé z několika důvodů. Někteří se jdou vykoupat, jiní si zaběhat a někdo se jde do areálu jen projít a v tom je právě ten problém, protože buď by ceny musely být rozdělené podle těchto kategorií a symbolické vstupné například dvacet korun nám nepokryje náklady,“ vysvětluje stanovisko města místostarosta Václav Švenda.

Komentáře