Vojenské lesy zlevnily palivové dříví o čtvrtinu

Foto: Vojenské lesy a statky ČR

STŘEDNÍ ČECHY – Vojenské lesy a statky ČR, s.p. (VLS) nabízejí od dubna výrazné slevy na palivové dříví ve své nabídce pro širokou veřejnost. Podle zprávy zveřejněné na jejich webových stránkách je dříví na otop v průměru levnější o čtvrtinu než v zimní topné sezóně. U některých dřevin, jako je bříza, se pokles ceny dokonce pohybuje kolem 35 procent.

Maloodběratelé mohou nyní za metr krychlový měkkého listnatého dříví bez DPH zaplatit v průměru 1 250 korun. VLS, druhý největší producent palivového dříví na českém trhu, doporučuje veřejnosti, aby využila posezónního poklesu cen a předzásobila se na zimu včas.

„Jako správce státních lesů chápeme dodávky palivového dříví maloodběratelům jako svou společenskou zodpovědnost vůči široké veřejnosti. Každoročně vyzýváme odběratele, aby využili posezónní slevy a předzásobili se na další topnou sezonu,“ vysvětlil výrobní náměstek VLS Ondřej Vybíral.

V minulém roce už podnik doporučoval veřejnosti, aby se předzásobila, protože podnik očekával nedostatek palivového dříví v podzimních a zimních měsících. Po strmém růstu cen energetických komodit dokonce VLS v roce 2022 změnily své hospodářské plány a výrazně zvýšily výrobu palivového dříví o desítky tisíc kubíků, aby uspokojily poptávku, která tlačila ceny strmě vzhůru.

„Proto i letos nabízíme možnost maloodběratelům předzásobit se včas na další topnou sezónu, tak aby nebyli zaskočeni turbulentními výkyvy na energetickém trhu, stejně jako loni,“ dodal náměstek Vybíral.

Nabídka Vojenských lesů pro veřejnost je k dispozici na podnikových webových stránkách, kde si odběratelé mohou objednat dříví na otop na čtyřiatřiceti místech v Čechách i na Moravě, v šesti lokalitách, kde hospodaří (střední a jižní Čechy, Karlovarsko a Ústecko, Liberecko, Olomoucko a Vyškovsko). Vybíral také vyzval maloodběratele, aby využili této nabídky a předzásobili se na další topnou sezónu, tak aby nebyli zaskočeni turbulentními výkyvy na energetickém trhu, stejně jako loni.

 

Komentáře