V Rožmitále začali s výsadbou nové aleje i uklízeli okolo rybníka

Výsadba nové aleje v Rožmitále. Foto: Aleš Haluska

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Město se chystá na zajímavou změnu Svatojakubské cesty. Dvoukilometrový úsek z Rožmitálu pod Třemšínem přes Voltuš do Hutí pod Třemšínem se totiž promění na ovocnou alej. Tento projekt na revitalizaci a obnovu původní výsadby ovocných stromů byl povolen odborem výstavby a životního prostředí městského úřadu a byl odsouhlasen vlastníky pozemků.

Nepůvodní náletové lesní dřeviny budou z větší části odstraněny a stromová alej získá původní ráz. V dubnu se již uskutečnilo vysazení 71 jabloní, 37 hrušní a 13 třešní. Tyto vysokokmenné stromy měřily při výsadbě cca 1,8 metru. Finanční náklady dosahují zhruba dvou set tisíc korun a město se pokouší část prostředků pokrýt dotací.

Sobotní dubnová akce na vysazení nové aleje se stala skvělou společenskou událostí. Podíleli se na ní myslivecké sdružení, rybáři, osadní výbor s hasiči a občané osady Voltuše, firma Lesnicko Dřevařská výroba Kaiser s.r.o. a Technické služby města Rožmitál pod Třemšínem. Poděkování patří především místostarostovi města Josefu Kaiserovi, který celou akci zorganizoval a dozoroval.

V dubnu se také v Rožmitále uskutečnila akce Ukliďme Česko, do níž se zapojil místní rybářský kroužek. Děti s jejich rodiči se vydaly posbírat odpadky a uklidily okolí rybníku Jezu, parku a přilehlých míst. Vedoucí rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem Jaroslava Nassová byla spokojena s průběhem celé akce a zdůraznila, že akce tohoto typu spojují rodiče, děti i kroužek a to je to nejlepší.

Celkově jsou obě akce příkladem toho, jak lze spojit obyvatele města a přírodní krásy, a tím pomoci udržovat čisté a pěkné prostředí pro všechny.

Komentáře