Více silničních kontrol o prvním víkendu prázdnin

Ilustrační foto. Foto: Policie ČR

PŘÍBRAMSKO – Dnes končí školní rok a zítra začínají letní prázdniny. V souvislosti s tím očekávají policisté zvýšení hustoty provozu, až několikanásobně.

Proto také dnes začíná celorepubliková dopravní akce, jejímž cílem je zajistit bezpečnost na silnicích, snaha ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a upozornit řidiče, aby byli maximálně opatrní a ohleduplní. Pokračovat bude v sobotu a v neděli. „Větší množství policistů bude na komunikacích i o příštím prodlouženém víkendu,“ připomněla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Příbramská policie se také chystá na intenzivnější kontroly na silnicích, zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy a na místa, kde často dochází k dopravním nehodám. „Hlídky se budou zaměřovat na dodržování stanovené rychlosti a pravidel na železničních přejezdech, na používání bezpečnostních pásů, na telefonování za jízdy, kontrolu technického stavu vozidel i předepsaných dokladů a podobně,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Každý rok se stane o prázdninách velké množství nehod, mnohdy s vážným zraněním, což je připisováno únavě s teplých dnů, oslnění sluncem, nevyspání motoristů na delších cestách, nepozornosti či rychlé jízdě.

 

Komentáře