Víc jak deset pohřbů už musely letos Sedlčany vypravit pro své občany

Sedlčany.

SEDLČANY – Města a obce čas od času musí pohřbít své občany, kteří například nemají žádné příbuzné, nebo se třeba dědici z nějaký důvodů zřekli dědictví a podobně. Ovšem i na tyto služby se musí vypsat výběrové řízení. V Sedlčanech byly pro tuto službu, která se nazývá „slušný pohřeb“, vybrány Technické služby Sedlčany.

„V průměru to vychází na deset nebo jedenáct tisíc korun za pohřeb, ovšem jiné náklady jsou, když člověk zemřel doma, v nemocnici nebo v domově důchodců a jiné když jde například o sebevraždu nebo tragickou událost. Tam se pak promítnou třeba náklady na dopravu nebo například požadavek a delší uchování v mrazícím boxu a podobně,“ vysvětluje sedlčanský starosta Miroslav Hölzel s tím, že město výdaje spojené s takovými pohřby pak dostane zpět od státu. Letos město už platilo přes deset takovýchto pohřbů.

Sedlčany také plánují úpravy rozptylové loučky. „To místo pro rozptýlení na novém hřbitově budeme teď upravovat, budou tam vysazené platany, aby to místo ohraničily, plánujeme i živý plot a nějaké označení v podobě kamenu s nápisem rozptylová loučka a nějaké lavičky pro posezení,“ přiblížil záměr města sedlčanský starosta.

Komentáře