Veřejnosti v Parku Valle di Ledro chybí veřejné toalety

Čekalíkovský rybník. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Nedávno si v reakci na článek o Parku Valle di Ledro u Čekalíkovského rybníku část příbramské veřejnosti stěžovala na několik nedostatků této lokality. Jednou z nich byla i chybějící veřejná toaleta.

Podle některých lidí jde o malichernost, když za socialismu na hřištích také toalety nebývaly. To je sice pravda, nicméně doba pokročila a nároky návštěvníků podobných zařízení se zkrátka zvedly a s tím by se mělo počítat.

Podle radnice je toaleta na nedalekém hřišti u Q-klubu. „Na hřišti u Q-klubu je, ale nikdy nefungovalo,“ napsala pod článek na sociální síti Zuzana Švehlová. Ovšem podle vedení města je to jen část pravdy. „Toalety, které jsou na hřišti u Q-klubu v dřevěném přístřešku, nejsou přístupné, protože se u nich čeká na opravu, ale na ploše hřiště je veřejnosti k dispozici mobilní WC, takže toaleta je v dostupné vzdálenosti,“ vysvětlila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

V souvislosti s Parkem Valle di Ledro se také objevily připomínky, že v trávě jsou vidět střepy, nebo že přístup ke kovové skluzavce je pro děti, hlavně ty menší, poněkud komplikovaný. „Skluzavka je koncipovaná jako zážitková, ale před časem jsme diskutovali o tom, že by se tam lepší přístup po svahu mohl vybudovat, ale zatím nevím, do jaké fáze tyto úvahy pokročily,“ konstatovala mluvčí příbramské radnice s tím, že pokud někdo chce použít delší cestu obejitím svahu po asfaltce.

Co se týká střepů v trávě, na ty se prý při úklidu zaměří Technické služby, které celý areál zatím spravují.

Komentáře