Vánoce jsou rájem zlodějů, policie posiluje hlídky

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Nezadržitelně se blíží vánoční svátky, tomu všemu však předchází shon a nakupování, ale ani v tomto svátečním období zloději „nespí“. Nastává jejich čas. V obchodech se vytváří fronty, nakupující u sebe mají větší obnosy peněz. Kapesní krádeže se v tomto období množí.

Muži by měli vědět, že peníze a doklady nemají nosit v zadní kapse kalhot. Ženy by rozhodně neměly nechávat kabelky volně položené na nákupních vozících. „Kapsářům stačí pouze krátký okamžik k odcizení věcí. Využívají nepozornosti a nedbalého zacházení s majetkem. Okradený zjistí kolikrát až mnohem později, že se terčem zlodějů stal právě on,“ připomíná policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

A co dělat bezprostředně po zjištění krádeže? „Co nejdříve kontaktovat policii. Pokud byla odcizena platební karta, ihned ji zablokovat. Pokud byly odcizeny klíče od domu, co nejrychleji učinit opatření proti jeho vykradení,“ radí Schindlová. Při opouštění vozidla na parkovištích by mělo být základním pravidlem zkontrolovat, zda na viditelném místě nejsou zanechané nějaké věci. Jakákoli taška či mobilní telefon přilákají pozornost nenechavců, působí to na ně jako magnet. Zvýšená obezřetnost je na místě. Nepříjemná zkušenost pak může pokazit klidné prožití vánočních svátků.

V předvánočním období příbramští policisté už tradičně zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. „Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob,“ dodává policejní komisařka.

Komentáře