Valník, karavan nebo slunečníky, to vše se zlodějům hodí

PŘÍBRAMSKO – Zloději berou opravdu vše, na co narazí a jsou zvlášť na Milínsku v poslední době více aktivní. To ostatně potvrzuje nedávný případ.

V jedné obci na Milínsku z 3. na 4. září zcizil zatím nezjištěný zloděj přívěsný valník, který byl zaparkovaný před rodinným domem na volně přístupném pozemku. Vzniklá škoda činí 70 tisíc korun. „V období mezi 2. a 4. zářím ukradl jiný nenechavec dva slunečníky, které se nacházely před restaurací v obci Jince. V tomto případě byla škoda ve výši deseti tisíc korun,“ potvrzuje policejní mluvčí Monika Schindlová, že zlodějům se hodí opravdu vše.

Ostatně na Milínsku policisté šetří i další krádeže z nedávných dní. „Zatím nezjištění pachatelé řádili na Milínsku. Z 31. srpna na 1. září odcizili v obci Buk obytný karavan béžové barvy, bez registrační značky, starý 20 let,“ uvedla policejní mluvčí, s tím, že jeho majiteli vznikla škoda ve výši sto tisíc korun. První zářijový den přijali policisté ještě další oznámení o krádeži, tentokrát pramice, která se nacházela u pravého břehu řeky Vltavy v chatové osadě Žebrákov. Jednalo se o laminátovou loďku oranžovozelené barvy, jejíž hodnota činila šest tisíc korun.

Komentáře