V říjnu si můžete spočítat, kolik denně nachodíte kroků

PŘÍBRAM – Aniž by si to člověk uvědomoval, tak denně nachodí při běžném „provozu“ tisíce kroků. Cílem výzvu 10 000 korkl je je spočítat a zapojit se společně za Příbram do této říjnové výzvy.

Výzva 10 000 kroků startuje v pátek 1. října. Ovšem cílem není bezpodmínečně nachodit udaný počet kroků, ale začít chodit pravidelně. A to se dá v rámci běžného dne – cesta do práce, za nákupy, běžné denní pochůzky, procházky, venčení psa, to vše se počítá.

„Pokud začneme počítat tyto běžné denní aktivity, zjistíme, že splnit výzvu deseti tisíc kroků není tak nemožné, pojďme to společně zkusit v rámci říjnové výzvy. Své výkony, ať už ty jednorázové či celodenní, měřené na chytrém mobilním telefonu s instalovanými aplikacemi, jako Step Tracker, Pedometer, Krokoměr a Počítání Kroků a řadou dalších, počítat,“ přibližuje princip výzvy koordinátorka městské mobility Martina Nuslová.

Zúčastnit se výzvy je velmi jednoduché, stačí se zaregistrovat na stránkách desettisickroku.cz, kde má naše město svůj „účet“. Počty absolvovaných kroků a trasu (snímek obrazovky mobilu) pak přihlášení budou pravidelně zaznamenávat pod svým přihlašovacím jménem na uvedených stránkách.

Do výzvy, která si klade za cíl rozpohybovat co nejvíce lidí, zejména lidí se sedavým zaměstnáním, vyšším věkem a nadváhou, kterým pravidelný pohyb může výrazně zvýšit kvalitu života, se může zapojit každý, a to včetně dětí od šesti let věku (účastníci od 6 do 18 let musejí mít souhlas zákonných zástupců). Výzvu je možné plnit jako jednotlivec, v rámci tvořených týmů nebo za město. Všichni účastníci výzvy se zároveň zapojují do soutěže o zajímavé ceny od organizátorů, a samozřejmě také od města. Registraci je možné provést až do 4. října

Komentáře