V Příbrami zahájí činnost kroužky robotiky

Součástí kurzů bude práce se speciálními stavebnicemi.

PŘÍBRAM – Robotika je v současné době fenomén a ať chceme nebo ne, budeme se s ní potkávat čím dál tím více, ve všech sférách lidské činnosti. Ovšem bude také čím dál více třeba lidí, kteří se v oblasti robotiky budou dobře orientovat a vytvářet ji.

Za tímto účelem vznikají nejrůznější kroužky robotiky a nyní se připravuje jejich otevření i v Příbrami. Zájemci o robotiku z řad dětí a mládeže mohou navštívit Den otevřených dveří v prostorách Cowárny na Komenského náměstí v Příbrami III. ve čtvrtek 23. ledna 2020 od 15 hodin.

K vidění bude, jak bude vypadat realita kroužků robotiky. K dispozici bude potřebná technika a dorazí i lektoři, přítomen bude mimo jiné i garant kurzu Mgr. Václav Beneš, který bude mít v rámci Dne otevřených dveří od 17 hodin přednášku o cestě s robotikou. Zároveň je i pedagogickým garantem celého kurzu, neboť má s robotikou, jako zakladatel kroužků robotiky na Gymnázium Příbram, velké zkušenosti.

Samotné kroužky robotiky zahájí provoz v únoru 2020. Nejprve pro zájemce od 11 do 18 let a od září téhož roku pak pro děti od 6 do 10 let a dospělé.

Pracovat budeme se stavebnicemi Lego Mindstorms Education EV3, PC nebo tabletem a základním nebo profesionálním SW pro programování. Smyslem kroužků je vysvětlit principy robotiky a naučit zájemce chápat svět robotů,“ říká Aleš Barášek, který se spolupodílí na zahájení těchto kurzů s tím, že jeden robot bude k dispozici maximálně dvěma studentům. Kroužky nebudou jen o hraní si s roboty, ale o postupném pochopení cesty od návrhu robota přes jeho konstrukci až po plnění úkolů. Ale nejde tu jen o roboty a programování. Principy z oblasti robotů jsou přenosné i na další obory lidské činnosti,“ dodává Barášek.

Podrobnosti o kroužcích robotiky najdou zájemci na internetové adrese http://iqcko.cz/

Komentáře