V Příbrami se pojede o tituly v olympijském triatlonu. Zvítězí Jan Volár počtvrté v řadě?

Jan Volár.

PŘÍBRAM – Už třikrát v řadě se stal Jan Volár vítězem Příbramského triatlonu. Třikrát v řadě se díky tomu stal mistrem republiky v olympijském triatlonu. Povede se mu to také počtvrté? V areálu Nový rybník se bude závodit o víkendu 2. a 3. července.

Příbramský závod patří k vrcholům domácí triatlonové sezony. V sobotu budou ve hře mistrovské tituly i body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. V neděli se pak uskuteční Mistrovství ČR smíšených štafet.

Individuální závod nabídne zajímavé srovnání. Protože je při cyklistické části zakázaný drafting a je možné závodit na kolech s dlouhou hrazdou, postaví se na start nejen specialisté na olympijský triatlon, ale také reprezentanti ve středním a dlouhém triatlonu.

K největším favoritům závodu budou patřit vedle Jana Volára také další reprezentanti, mezi nimi třeba Radim Grebík, kterého čeká závodní premiéra na časovkářském kole, David Martin, Tomáš Kříž či Filip Václavík. Z vyznavačů dlouhého triatlonu se na start postaví například Jan Šneberger a Pavel Hradil, kterého dosud brzdily problémy se zády. Ve startovní listině figuruje také jméno Pavla Wohla, který ale po pádu na kole do závodu nezasáhne.

Mezi ženami bude titul z loňského roku obhajovat Alžběta Hrušková, která se v minulé sezoně stala mistryní v super sprintu, sprintu i v olympijském triatlonu. V této sezoně ale prokazuje rychle rostoucí formu také Michaela Štěrbová, která loni prožila v Příbrami svou triatlonovou premiéru. A už tehdy tam vybojovala třetí místo a připsala si jasně nejlepší plavecký čas.

Alžběta Hrušková.

Na účastníky hlavního závodu čeká 1500 metrů plavání rozdělených do tří okruhů. Pro 40km cyklistickou část bude kompletně uzavřena silnice mezi Příbramí a Milínem, na níž závodníci absolvují čtyři okruhy. Při 10km běhu se poběží po parkových cestách v areálu Nový rybník.

V neděli bude program pokračovat republikovým šampionátem tříčlenných štafet, při kterém na každého člena štafety čekají distance 0,25 – 6 – 2 km.

Sobotní program odstartuje v 9.00 hodin žákovskými závody. Start dospělých je naplánován na 15 hodin. V neděli se jako první vydají na trať žáci (9.00), na ně pak naváží společné štafety kategorií dorost, junioři a dospělí (10.25).

Michal Včeliš

Komentáře