Město začalo s avizovanou opravou mostů. Na Nováku

Lávka přes Příbramská potok v areálu Nováho rybníku

PŘÍBRAM – O nutnosti opravy poměrně velké části mostů a lávek v Příbrami se mluví už několik let. Zhruba před pěti lety se totiž zjistilo, že jsou ve velmi špatném stavu a nikdo od roku 2002 neprováděl jejich kontrolu. Od té doby už padla řada informací o tom, kterým mostem se začne. Nyní se už začalo.  V areálu Nového rybníku.

V minulých letech vedení města mluvilo o nutnosti opravy mostu ve Špitálské ulici, či na Rynečku. Řadu let také zeje díra v mostě mezi Kaňkou a zrušenou zahrádkářskou kolonií u Čekalíkovského rybníka. Naposledy pak radnice mluvila, že prvním mostem, který se dočká opravy, bude ten v Plynárenské ulici. Nicméně u některých z nich narazilo na problémy jako například v případě mostu na Rynečku, kde nejdříve musí dojít k přeložce plynovodu. „Toto vedení dokonce nebylo ani nikde vedeno, přišli jsme na něj tak trochu náhodou. Po přeložení a zahájení rekonstrukce se pak upraví i šíře mostu, který je nyní zbytečně široký,“ uvedl místostarosta Martin Buršík.

V současné době se ale pracuje na třech lávkách přes Příbramský potok v areálu Nového rybníka. U nich se mimo jiné ukázalo, že v případě velké vody tvoří vlastně jakýsi blok, o který se zaráží vše, co velká voda přinese i proto se všechny tři lávky se budou kompletně vyměňovat. „Vyjadřovala se k tomu celá řada subjektů a institucí včetně Povodí Vltavy a tak doufám, že i toto v tom bylo zohledněno, aby pod nimi průtok v případě stoleté vody byl zajištěn,“ dodal příbramský starosta Jan Konvalinka.

Komentáře