V pátek bude Nový rybník patřit vínu a sv. Martinovi

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – Na pátek na svátek sv. Martina připravily Sportovní zařízení města Příbram další ročník akce Svatomartinská vína na Nováku. Jedná se o druhý ročník této akce, na které bude možné jak ochutnat a zakoupit svatomartinská vína, tak v podvečer také přivítat sv. Martina na bílém koni i světelný průvod jdoucí z Březových Hor.

Místní bistro se svým svatomartinským menu bude otevřeno symbolicky od 11:11 hodin, stejně tak budou připraveni vinaři s degustací, ale také zbožím na prodej s sebou. V 15 hodin začne na pódiu terasy bistra doprovodný program, prezentace vinařství a dále hudební vystoupení, které zajistí Základní umělecká škola Příbram 1,  nám. T. G. Masaryka 155 a ženský pěvecký sbor Canzone. SZM také pro tuto akci pro návštěvníky nechalo vyrobit speciální skleničky, na které je vratná záloha 150 korun.

Lampionový průvod akce Putování se světýlky za sv. Martinem, který tradičně v minulých letech končil na náměstí TGM, do areálu kolem 18. hodiny a program se přesune na kamenné pódium pod bistrem, kam dorazí také Martin na bílém koni.

Vstupné pro ty, kteří budou chtít degustovat, je 50 korun + 150 korun vratná záloha na skleničku. Skleničku lze zakoupit pouze ke vstupnému na akci, nikoli samostatně. Ti, kteří nebitou chtít ochutnávat vína a pro děti je zdarma.

 

Vinaři na akci:

Vinařství Žůrek – Vinařství Žůrek je společností rodinného typu. Firma vznikla v roce 1990 v městečku Žeravice, která se nachází ve Slovácké podoblasti, nedaleko města Kyjova.
Vinařství Krist – Sídlo Vinařství Tomáš KRIST se nachází v Miloticích u Kyjova, v podoblasti slovácké.
Vinařství Štěpánek – Rodinné vinařství z Moravského Slovácka, z vinařské obce Mutěnice.
Vinařství Sing Wine – rodinné vinařství z Velkých Bílovic.

 

Komentáře