V neděli bude Nový rybník a okolí patřit milovníkům běhu

PŘÍBRAM – Příbramský půlmaraton se již dlouhá léta řadí mezi nejvýznamnější atletické akce roku ve městě. V minulém roce se závodu zúčastnilo více než 400 sportovců všech věkových kategorií, kteří přijeli do Příbrami z nejrůznějších částí Čech.

Letošní sedmý ročník půlmaratonu je naplánován na 11. června a opět se uskuteční v prostorách areálu Nového rybníka. „Stejně jako v předchozích letech připravujeme závody pro všechny zájemce – pro děti a dorost, s bezplatným startovným, fitness běh na 2,5 kilometru pro začátečníky, možnost absolvovat trať štafetovým během pro týmy a samozřejmě hlavní závod na půlmaratonskou vzdálenost 21 097 metrů pro vytrvalce,“ vypočítává Aleš Barášek, zástupce pořádajícího Tri Klubu Příbram.

Štafetový běh se v Příbrami těší velké oblibě. Loni se na start postavilo téměř 50 čtyřčlenných družstev. Zvláštní kategorií jsou štafety soutěžící o Pohár škol a titul nejlepšího týmu mezi příbramskými firmami.

Jednou z novinek loňského roku byl posun trasy půlmaratonu z centra města na atraktivní úsek kolem rybníků Novák a Fialák. „Trať zůstává i letos nezměněná. Přestože musí běžci absolvovat osm okruhů, což se může na první pohled zdát monotónní, trasa je méně kopcovitá než ta v centru města a díky častějším průchodům okolo diváků, kteří je povzbuzují, získají běžci dodatečnou motivaci,“ vysvětluje Petr Švarc, další zástupce Tri Klubu Příbram.

Běžci budou mít také možnost osmkrát sáhnout po povoleném dopingu. Nejen v podobě občerstvovacích stanic, ale zároveň právě i díky častějším průběhům kolem diváků, jejichž povzbuzování žene běžce vpřed.

Jako první odstartují v 9.00 závody dětí, které čekají různé délky tras rozdělené dle věku. Dále je připraven tradičně Fitness běh – závod na 2,5 km, který je určen začátečníkům. Hlavní závod půlmaratonu, stejně jako závod štafetový, který je určen pro čtyřčlenné týmy, odstartuje v 11.30.

Komentáře