Nová podoba pochodů pod Školní ulicí se už rýsuje

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Několik let upozorňovala veřejnost na špatný stav obou podchodů pod Školní ulicí v Příbrami VII. Jejich opravě ale bránily dohady mezi městem a Středočeských krajem, komu vlastně patří, přestože pozemní komunikace, jenž nad nimi vede, patří právě kraji. Vše se ale nakonec podařilo vyřešit a na začátku letošního roku konečně práce začaly.

Práce jsou rozdělené do dvou etap. Nejprve se opravuje pochod blíže k hasičské zbrojnici a pak bude následovat druhý, blíže ke kruhovému objezdu. „S ohledem na zajištění dopravní obslužnosti a možnosti přístupu složek IZS, stejně jako přístupu do zařízení, která se v této oblasti nachází, totiž nemohou být práce na obou mostních tělesech prováděné souběžně,“ vysvětlil místostarosta Vladimír Karpíšek.

Po dobu probíhajících prací je omezený nejen provoz ve Školní ulici, ale k omezení se týkají také chodců, neboť součástí mostního tělesa jsou také chodníky. Chodci tedy budou muset využívat delší cestu ulicemi Čechovská a Sportovní, případně využít cestu pod základní školou.  Přístup do Základní školy Školní je ale po celou dobu rekonstrukce zachovaný hlavním vstupem, ale současně je otevřený vstup ve směru z Brodské ulice.  Podle plánů Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje má být stavba dokončena do 31. srpna.

Komentáře