Účastníci Olympijského běhu se letos vydají do okolí Brodu. Registrace je už zahájena

Foto: archiv Volunteer Team Příbram

PŘÍBRAM – Olympijský běh, tradiční sportovní událost slavící olympijské ideály, se blíží k Příbrami. Každoročně se tento běh koná na desítkách míst po celé republice a letos se uskuteční 21. června v atraktivním běžeckém prostředí v okolí Brodu a Žežic. Běžci budou mít možnost zažít unikátní zážitky při průběhu vlakovým viaduktem a při běhu přes část obnovených cest paměti.

Olympijský běh je slavnostním spojením sportu, hudby a kultury, které se koná každoročně jako oslava celosvětového Olympijského dne a výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Tuto tradiční událost do Čech přinesl v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek.

Koordinátor Volunteer Team Příbram, Josef Hovorka, sdělil: „Jsme rádi, že se běžci mohou opět proběhnout v okolí Příbrami a poznat přírodu a užít si svůj olympijský den.“

Registrace na trať dlouhou 5,1 km a na dětský běh je možná pouze online na webových stránkách běhu do 11. června. Každý z účastníků přispěje svým startem České olympijské nadaci, která podporuje talentované sportovce a rozvíjí olympijské hodnoty v České republice.

Olympijský běh nabízí zábavu, sportovní výzvu a příležitost pro všechny běžecké nadšence. Pořadatelé se těší na setkání s všemi účastníky a na společné oslavě olympijských ideálů ve středních Čechách. Více informací naleznete ZDE.

 

Komentáře