V Jincích si připomněli vojenské veterány

V Jincích si připoměnli oběti válečných konfliktů.

JINCE – Pietním aktem u památníku obětí I. i II. světové války si připomněli oběti všech světových konfliktů na náměstí 1. máje v Jincích. Zástupci městyse a 13. dělostřeleckého pluku položili k soše několik věnců a obětem válek věnovali tichou vzpomínku.

S malým předstihem tak oslavili Den válečných veteránů, který připadá na 11. listopadu. „Připomněli jsme si oběti všech minulých i současných válečných konfliktů a také civilních obětí. Jinečtí vojáci se pietního aktu účastní proto, že plnili a plní úkoly v zahraničních misích jako například nyní v africkém Mali,“ řekl velitel jinecké posádky plukovník Ivan Mráz. 

To, že válečné konflikty nejsou jen vzdálenými událostmi, ke kterým dochází daleko v Africe nebo na středním Východě, připomněl i starosta Jinců Josef Hála. „Těžko se normálnímu člověku chápe, že v jednadvacátém století je člověk zabít jiného člověka. Bohužel ty války nejsou vzdálené, není to jen Asie a Afrika, jak jsme byli zvyklí, ale bohužel je to i Evropa a necelé dva tisíce kilometrů od nás na východě Ukrajiny ten konflikt hrozí už několik let a věřím, že nepřeroste do války, která by ohrozila celou Evropu,“ připomněl ve své řeči jinecký starosta.

Komentáře