Příbramští házenkáři zápolili na více frontách

PŘÍBRAM – O prvním listopadovém víkendu měli příbramští házenkáři napilno. Nejmladší kategorie přípravka v sobotu absolvovala svůj první turnaj v Mělníce, mladší žáci pořádali turnaj v Příbrami a starší žáci odehráli v sobotu v Kutné Hoře odložené utkání s místní Spartou a v neděli hostili výběr ze Zruče nad Sázavou.

K sobotnímu utkání do Kutné Hory odjeli starší žáci ve velmi kombinované sestavě doplněné trojicí mladších žáků. Příbramští do utkání vstoupili s Fedorucem v brance a dvojici Pekárek Němejc na spojce doplnil Wimmer. Toto rozložení sil v útoku sice fungovalo, zvláště dvojice Pekárek Němejc si se soupeřovou obranou dělali, co chtěli. Bohužel se příbramským nedařilo v obraně a za očekáváním zůstal i Fedoruc v brance, tak již v 6. minutě na ukazateli skóre svítil stav 7 : 6 pro domácí. V této době se přestalo příbramským dařit a domácí se dostali do výraznějšího vedení, které dále navyšovali a do šaten si odnesli 7 brankový náskok. Do druhého poločasu příbramští nastoupili se změnu na postu brankáře, místo Fedoruce se v brance objevil Wimmer. Tato změna hře příbramských prospěla a příbramští začali stahovat náskok domácích. V 5. minutě druhého poločasu byl rozdíl ve skóre pouze 3 branky. Bohužel v jejich dalším tlaku je zastavilo vyloučení, které domácí využili k navýšení svého náskoku, ačkoliv příbramští dále pokračovali v úspěšném zakončení svých akcí, nedařilo se jim zastavit v obraně útočné kombinace domácích a utkání prohráli rozdílem deseti branek.

Sparta Kutná Hora – TJ Spartak Příbram 46 : 36 ( 23 : 16)

Sestava a střelci Spartaku:

Fedoruc 6, Wimmer – Žingor, Hadač 3/1, Lubasová 1, Lirš 5, Pekárek 8, Němejc 13

V nedělním utkání, po turnaji mladších žáků, přivítali na svém hřišti starší žáci tým ze Zruče nad Sázavou. Příbramští šli do utkání v optimální možné sestavě v roli mírného favorita. Avšak od úvodu bylo jasné, že soupeř do Příbrami nepřišel hrát roli obětního beránka. Příbramští se v útoku opět mohli opřít o dvojici Pekárek Němejc, ale v obranné hře to skřípalo stejně jako v kutné Hoře. Do utkání přesto vstoupili lépe příbramští a v polovině prvního poločasu vedli o dvě branky, kdy o branky domácích se podělil Pekárek, Němejc a na pozici pivota hrající Lirš. Bohužel se příbramským nedařilo ubránit Vorlíčka a tak bylo utkání otevřené. Postupem času začal soupeř dirigovaný právě Vorlíčkem získávat herní převahu a ujal se vedení, které si udržel do konce poločasu. Do druhého poločasu vstoupili příbramští se snahou zlepšit obranu, což se jim i dařilo, bohužel se jim přestalo dařit v útoku. Toho soupeř využil a vypracoval si i za pomoci v útoku nervózně hrajících domácích do závěrečné tříbrankový náskok. Po zklidnění hry příbramských se hra vyrovnala a příbramským se pět minut před koncem podařilo získat vedení na svoji stranu. Bohužel se jim nedařilo toto vedení navýšit, tak bylo jasně, že drama bude až do konce. Dvacet vteřin před koncem se podařilo Wimmerovi v brance domácích zastavit vyloženou šanci hostí a v té chvíli se zdálo, že příbramští o vítězství nemohou přijít, avšak následovala chyba v rozehrávce domácích a deset vteřin před koncem bylo opět vyrovnáno. Po rozehře putoval míč po ose Pekárek, Němejc, pekárek a Hadač a poslední jmenovaný tuto rozehru ukončil dvě vteřiny před koncem vítěznou brankou. Domácí tak po velmi bojovném výkonu získali druhé vítězství.

TJ Spartak Příbram – Jiskra Zruč nad Sázavou 32 : 31 ( 18 : 19)

Sestava a střelci Spartaku:

Wimmer – Hadač 4/1, Štětka, Pekárek 8, Dvořák 1, Lirš 7, Němejc 8/1, Fedoruc 4/1, Lubasová, Žingor

Komentáře