V divadle jsou k vidění výtvory žáků Waldorfské školy

Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

PŘÍBRAM – Divadlo A. Dvořáka to nejsou jen dramatické či komediální inscenace či koncerty a podobně, ale ve foyer divadla bývají k vidění i nejrůznější výstavy. Nyní mohou návštěvníci příbramského kulturního stánku obdivovat výtvory žáků oboru umělecký truhlář, umělecký kovář a grafik z Waldorfské školy.

Dřevo je materiál, na který si musíme počkat. Strom nevyroste za chvíli. Ale o to více jsou hodnoceny jeho vlastnosti a struktura. Učni z oboru umělecký truhlář Waldorfské školy v Příbrami si s ním umí poradit. Stoly, reliéfní řezby, houpací křeslo, ale i rakev a další výrobky jsou k vidění v malé výstavce ve foyer příbramského divadla.

Kov je na rozdíl od dřeva tvrdý materiál, ale vlivem mechanického působení krásně mění svůj tvar. Umělečtí kováři vystavují například mříže, svícny, ale z kovu mohou vzniknout i růže.

Mezi další vystavované umělecké profese patří také reprodukční grafik. Učni musí umět na počítači vytvořit graficky zpracované kalendáře a různé publikace. A musí je umět i vytisknout a knižně zpracovat.

Všechny výrobky, které jsou ročníkovými pracemi studentů, si můžete prohlédnout do 21. června.

Komentáře