V centru Příbrami se lidé musí na chodnících brodit tlejícím listím…

Komenského náměstí

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – S údržbou městské zeleně je v Příbrami dlouhodobý problém. Veřejnost si sice na jednu stranu pochvaluje, že máme krásně zelené město, ale na druhou stranu nadává, že Technické služby Příbram údržbu a úklid zeleně nezvládají. Bohužel současný stav minimálně v některých částech Příbrami jim dává za pravdu.

Letos to totiž vypadá, že například na úklid spadaného listí příspěvková organizace města zkrátka rezignovala. Možná čeká, až spadne až ten úplně poslední lísteček ze stromu a pak úklid začne, ovšem to už bude skoro březen a navíc to nic nemění na tom, že na Komenského náměstí lidé už nechodí jen spadaným listím, to totiž už začalo tlít a tak se chodí de facto kompostem, který je rozprostřený na chodnících.

Spadané listí v Krátké ulici

Jen o kus dál v Jungmannově ulici pod budovou Základní umělecké školy Antonína Dvořáka pracovníci Technických služeb Příbram ostříhali keře, ovšem chodci se už víc jak 14 dní vyhýbají hromádce tlejícího listí a větviček, která tam po provedení údržby zůstala.

Technické služby zatím ještě nemusí odklízet sníh, který by tento nepořádek zakryl a tak by se snad úklid těchto nedostatků dal ještě zvládnout. Ono opravdu není příjemné brodit se po chodnících tlejícím listím, zvlášť když se v něm ještě musíte vyhýbat chcíplému potkanovi či kontejnerům na tříděný odpad, které zabírají polovinu chodníku…

Hromada po ořezání keřů v Jungmannově ulici.

Potkan na náměstí Komenského.

Komenského náměstí.

Komentáře