V areálu Nového rybníka vznikají dřevěné sochy, jejich autorem je vězeň

PŘÍBRAM – Dřevěnou sochu vodníka dokončuje v těchto dnech jeden z vězňů příbramské věznice v areálu koupaliště Nový rybník. K ní by během podzimu měly přibýt ještě další. Vzniknout by měly z kmenů stromů, které je v plánu v areálu pokácet. I další sochy budou pohádkové bytosti.

O zručnosti odsouzených z věznice Bytíz, kteří se v rámci pracovního zařazení od března letošního roku podílejí na obnově Nového rybníka, se návštěvníci mohou sami přesvědčit přímo v jeho areálu. Dokladem tohoto tvrzení je mimo jiné nově vznikající dřevěná socha.

„Zručnosti těchto pracovníků si velice ceníme. A to, že se k nám dostal i jeden z odsouzených, který se vyzná v řezbářském řemesle, považujeme doslova za šťastnou náhodu,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že ve hře je ke stovce dalších nápadů, ze kterých se budou vybírat ty nejzajímavější. Výhledově se návštěvníci areálu Nového rybníka mohou těšit na další pohádkové postavy, nové herní prvky nebo na lavičky v pohádkovém provedení.

Ředitel příbramské věznice Příbram plk. Mgr. Jiří Purkart k tomu dodává: „Těší mě, že spolupráce mezi Věznicí Příbram a městem Příbram nadále pokračuje a výsledky jsou vidět v podobě dobře odvedené práce odsouzených.“

Komentáře