Třikrát v tomto týdnu vyjížděli policisté na Příbramsku k nálezu vojenské munice

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Koncem týdne se příbramští policisté setkali s řadou nálezů munice. Tyto incidenty se odehrály na různých místech příbramského regionu a zdůrazňují důležitost opatrnosti při nálezu podezřelých předmětů.

V prvním případě, u obce Nepomuk, byl zaznamenán nález 12 kusů dělostřelecké munice. Podobný incident následoval na břehu rybníka nedaleko Drásova, kde byl objeven dělostřelecký granát. Třetím a posledním incidentem byl nález granátu u obce Křepenice.

Základem při podobných událostech je bezpečné chování. Při nálezu podezřelého předmětu je nezbytné zachovat extrémní opatrnost a nepokoušet se o manipulaci s nalezenou municí. Jak upozorňuje příbramská policejní komisařka prevence Monika Schindlová, existuje vysoké riziko výbuchu. „Je naprosto klíčové nechat věc, kde je, a okamžitě volat policii na tísňovou linku 158,“ říká Schindlová.

Příslušníci policie, kteří dorazí na místo, zajistí bezpečnostní opatření a zabezpečí oblast. Odborníkem, který je povolán k vyšetření nalezené munice, je policejní pyrotechnik. „Pyrotechnik disponuje potřebnými znalostmi a dovednostmi pro manipulaci s nebezpečnými předměty tohoto druhu. V zájmu veřejné bezpečnosti má na starosti buď odstranění munice z místa, nebo v extrémních případech její kontrolovaný výbuch na bezpečném místě,“ dodává Schindlová.

Policie apeluje na veřejnost, aby, pokud narazí na něco podezřelého, zachovala maximální opatrnost. Odborníci zdůrazňují důležitost dodržování bezpečnostních postupů a spolupráce s místní policií pro ochranu veřejného zdraví.

Komentáře